افسانه یک قورباغه

با درود بر دوستان ، به دنباله آتش سوزی جنگلهای آمازون و سایر جنگلهای دیگر در همین ماه های ژون، ژوییه و اگوست، خسارت غیر قابل جبرانی به سیاره وارد شده و تمام امیدهای مربوط به ادامه زندگی تا 80 سال آینده را غیر ممکن به نظر می رساند.
به هر صورت پژوهشگران جهان و مدافعان محیط زیست در تلاشند تا حد ممکن مردم را از شرایط خطرناک آگاه سازند. چند سال پیش که کتاب « جهان به کجا می رود» را می نوشتم ، نماهنگی در رابطه باشرایط آیندۀ مردم دنیا به نام « قورباغه ای در دیک جوشان» به دستم رسید. ترجمه کردم و برای دوستان به صورت نماهنگ فرستادم. امروز به فکر افتادم و همان کار را بعد از به روز کردن خبرهای جنگل سوزی در جهان به صورت ویدئو تقدیم دوستان کنم و تمنا دارم به اشتراک بگذارید و برای دیگران هم بفرستید. زمان هر کلیشه را 10 ثانیه انتخاب کرده ام اگر زمان برای خواندن مطلب هر تصویر کم آمد می توانید ویدئو را متوقف کرده و متن را با دقت بخوانید.

افسانه يك قورباغه

دانلود پاورپوينت
دانلود ويديو

چگونگی پیشرفت علم در غرب

تاکنون چند جلد کتاب درباره پیدایش جهان و به‌ویژه در مورد اینکه «از کجا آمده‌ایم و به کجا خواهیم رفت؟» نوشته‌ام و نیز در 11 مقاله در روزنامه اطلاعات و در بخش هشتم کتاب «ستارگان، زمین وزندگی» و نکاتی در کتاب «افسانه زندگی» و همچنین در کتاب «جهان به کجا می‌رود؟» در رابطه با پیشرفت علم آورده‌ام که می‌توانید از وب‌سایتم این مقاله‌ها و کتاب‌ها را دانلود کنید. اینک چکیده‌ای از آن مطالب را گرد هم آورده و با عنوان: «چگونگی پیشرفت علم در غرب» تقدیمتان می‌کنم.

دانلود pdf